[ad_1]

 

Kent merkezinde yer alan çöp konteynerlerinin içine, yanına ya da çevresine bırakılan inşaat atıkları, eski ev eşyaları ve ağaç dalları konusunda vatandaşlara uyarılarda bulunan Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Güner Çetin, “Sokaklar çöplük değil, ortak yaşam alanlarımızdır. Lütfen, sokaklarımıza da evimiz gibi bakalım ve temiz tutalım” dedi.

Sokakların çöplük olmadığını dile getiren Belediye Başkan Yardımcısı Çetin, “Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışıyor ve atılan her çöp gibi inşaat atığı, eski ev eşyası ve ağaç dallarını da temizliyor. İnşaat atıkları, eski ev eşyaları ve ağaç dalları bildirilmesi zorunlu atıklardır. 

Bu tür atıkları atanlar tespit edilerek haklarında cezaî işlem uygulanmakla birlikte, atıkların temizlenmesi için ücret tahsil edilmektedir. 

 

 

Ekiplerimiz program dâhilinde bu atıkları makbuz karşılığında adresinizden almaktadır. Sokaklar çöplük değil, ortak yaşam alanlarımızdır. Lütfen, sokaklarımıza da evimiz gibi bakalım ve temiz tutalım. İnşaat atıkları, moloz, eski ev eşyası ve ağaç dallarını çöp konteynerleri ya da çevresine atmayın, arayın biz alalım” dedi. 

Haber / Menşure KARDEŞ

 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *