[ad_1]

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, 2 – 5 Kasım tarihleri arasında Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteğiyle bu yıl 12’ncisi düzenlenen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nda yerini aldı. Fuarda Keşan TSO ve Uzunköprü TSO tarafından tescilli Coğrafi İşaretli Ürünler ve başvuru aşamasındaki yöresel ürünler ziyaretçilere tanıtıldı. 

ANFAŞ Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuara; Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Uzunköprü TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akalın, Keşan TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Selçuk Ataklı, Gürcan Özkul, Meclis Üyesi Mustafa İşçimen, Genel Sekreter Erdem Başak, Oda Sicil Sorumlusu Burcu Avcu ve Basın Yayın Sorumlusu Burak Çakır katıldı. 

STANTLARI GEZDİ

Düzenlenen fuar kapsamında Türkiye’nin birçok oda ve borsa, kalkınma ajansları, kooperatifleri, üretici birlikleri ve özel firmalar olmak üzere 500’ün üzerinde stant yer aldı. Fuar açılışına katılan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu; Keşan, İpsala ve Enez bölgelerinde coğrafi işaret almış ve başvuru aşamasında olan yöresel ürünlerinin tanıtıldığı ve sergilendiği Keşan TSO ve Uzunköprü TSO standını ziyaret etti.

“DEĞERİ PAHA BİÇİLMEZ ÜRÜNLER”

Antalya’da gerçekleştirilen 12. YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı sonrasında açıklamalarda bulunan Keşan TSO Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Ataklı, “Ülkemizin 7 harikası olarak adlandırdığımız, doğası, havası, yemeği, kültürü ile ünlü birbirinden eşsiz ve benzersiz 7 bölgemiz bulunmaktadır. 

Her yıl düzenli olarak yapılan YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı kapsamında da bu bölgelerde yetiştirilen ve yapılan yöresel ürünler binlerce ziyaretçiye sunulmaktadır. Biz de Keşan TSO ve Uzunköprü TSO olarak 12. YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nda bölgemizi ve yöresel ürünlerimizi tanıtmak için yerimizi aldık. 

Fuar kapsamında dört gün boyunca Keşan, İpsala ve Enez bölgelerinde coğrafi işaret almış; İpsala Pirinci, Siğilli Bamyası, Keşan Satır Etimizi ve coğrafi işaret alma sürecinde olduğumuz; Mahmutköy Kuru Fasulyesi, Çeribaşı Kirazı, Mecidiye Kavunu, Keşan Ciğer Sarması gibi birçok yöresel ürünümüzün tanıtımını yaptık. 

Bölgemizde hasadı kısa süre önce yapılmış olan sofların birincisi İpsala Pirincimizi standımıza gelen ziyaretçilerimize dağıttık. Bölgemizin havası, suyu ve toprağı ile yetiştirilen coğrafi işaretli ürünlerimiz dünya üzerinde eşi benzeri bulunmayan, değeri paha biçilmez ürünlerdir. 

Keşan TSO olarak coğrafi işaretli ürünlerimize ve başvuru aşamasında olan ürünlerimize sahip çıkıyor, marka bilinirliliğini arttırmak için yurt içiş ve yurt dışında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her yıl düzenlenen YÖREX fuarına katılım sağlayarak bölgemizin duyulmasına ve markalaşmasına katkı sağlıyoruz” dedi. 

BİRÇOK ODA VE BORSA YER ALDI 

 

Ataklı, “TOBB destekleri ile hayata geçirilen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nda Türkiye genelindeki birçok oda ve borsa yer aldı. TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun standımızı ziyaretinde, bölgemizin coğrafi işaretli ürünleri ve başvuru aşamasındaki yöresel ürünlerini tanıtarak bilgiler verdik. 

Bölgemizin coğrafi işaretli ürünlerinden hazırladığımız hediyemizi TOBB Başkanımıza takdim ettik. Keşan TSO olarak nazik ziyaretlerinden ve her daim odamıza verdiği desteklerinden dolayı TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ederiz” dedi.

Haber / Menşure KARDEŞ 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *