[ad_1]

 

Öğretmenleri ile birlikte Atatürk Odası’nı ziyarete gelen öğrenciler, Atatürk’ün kullandığı eşyaları özenle inceliyor.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 21 Aralık 1930 yılında Edirne’ye geldiği sırada kaldığı ve daha sonra Edirne Belediyesi tarafından ziyarete açılan Atatürk Odası, 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası’nda ziyaretçi akınına uğruyor. 

ATAMIZIN EŞYALARINI İNCELEDİLER

Birçok farklı okuldan öğretmenleri eşliğinde Edirne Belediyesi’ne gelen öğrenciler, Atatürk’ün Edirne’ye geldiği sırada kaldığı odayı gezerek, Mustafa Kemal Atatürk’ün kaldığı süre içerisinde kullandığı eşyaları özenle inceledi. Atatürk’ün Edirne’ye geldiğinde uyuduğu yatak, karanfillerle süslendi, minik öğrenciler Edirne Belediyesi tarafından Ata’nın orijinal ölçülerine göre yaptırılan Atatürk Heykeli’ne özlemle baktı.

“BÜYÜK BİR VEFA ÖRNEĞİ GÖSTERİYORLAR”

 

Öğrenciler daha sonra Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile bir araya geldi. Öğrencilerle sohbet eden Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 21 Aralık 1930 yılında Edirne’ye geldiği sırada kaldığı ve daha sonra Edirne Belediyesi tarafından ziyarete açılan Atatürk Odası her yıl olduğu gibi bu yıl da 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası’nda ziyaretçi akınına uğruyor. 

Bir ölüm, ancak bu kadar ölümsüz olabilirdi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Atatürk Odamız Ata’mızın özlemini yüreğinde barındıran ziyaretçilerimizle dolup taşıyor. Ata’sını hiç görmeden büyük bir özlem ve tutkuyla seven çocuklarımız, Ata’mızın izlerini taşıyan, kokusunu barındıran Atatürk Odası’nı ziyaret ederek, büyük bir vefa örneği gösteriyor. 

Ata’mızın en büyük emaneti Cumhuriyet, geleceğimizin teminatı çocuklarımız ile birlikte sonsuza kadar payidar kalacak. Sen huzurla uyu Atam. Emanetinin bekçileri sonsuza kadar seninle” dedi.

Haber / Menşure KARDEŞ 
 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *