[ad_1]

 

Başkan Kadir Albayrak, “Bu tesisimizde ilimizi bölgesel, ulusal ve uluslararası turnuvalarda başarıyla temsil edecek sporcuların yetişeceğine yürekten inanıyorum” dedi. 

Temel atma töreninde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yüksel Özdal proje ile ilgili teknik bilgiler paylaşırken, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş de bir konuşma yaparak emeği geçenlere teşekkür ettiler. 

“BÜYÜK VE MODERN BİR PROJE HAZIRLADIK”

 

Temel atma programında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak sporun, sporcularımızın ve kulüplerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. 

Geride bıraktığımız 9 yılda Tekirdağ tarihinin en büyük spor tesisi yatırımlarına imza attık. Bugün, spor tesislerimize bir yenisini daha eklemek için hep birlikte büyük bir adım atıyoruz. Saray ilçemizin sportif yaşamına değer katmak için büyük ve modern bir proje hazırladık. 

533 seyirci kapasiteli Saray Spor Kompleksimiz, 2 bin 67 metrekarelik inşaat alanına sahiptir” dedi.

 
“ANTRENMANLARINI EN İYİ KOŞULDA YAPACAKLAR”

 
Tesisin, sporcuların ve takımların antrenman ve maçlarını en iyi koşullarda yapabilmelerine imkân sağlayacağını kaydeden Başkan Albayrak, “Bu tesisimizde ilimizi bölgesel, ulusal ve uluslararası turnuvalarda başarıyla temsil edecek sporcuların yetişeceğine yürekten inanıyorum. 

Bugün temelini attığımız tesisimizi en kısa zamanda tamamlayarak hizmete açmayı hedefliyoruz” dedi. Konuşmaların ardından temel betonunun atılması ile tören son buldu.

ENGELLİ SPORCU VE SEYİRCİLER DE DÜŞÜNÜLDÜ 

 

Saray Ayaspaşa Mahallesi’nde yapımına başlanan 533 seyirci kapasiteli tesisin 2 bin 67 metrekare inşaat alanına sahip olacağını kaydeden yetkililer de “71 milyon 745 bin 600 TL yatırım bedeliyle inşa edilecek spor salonu üç farklı birimden oluşuyor. 

Oyun alanının yer aldığı ana birimin kısa kenarlarına bitişik sporcu, hakem ve antrenör soyunma odalarını içeren birim ile seyirci fuaye ve WC-lavaboların yer aldığı ikinci bir birim yer alıyor. Tesisin projesinde engelli sporcu ve engelli seyirciler ayrıca düşünülmüş olup mekânlara ulaşımları rahatlıkla sağlanacak şekilde uygulamalar yapılacak. 

Seyirci ve sporcular için düzenlenmiş iki ayrı girişin yanı sıra yangın kaçışına avantaj sağlayan acil çıkış kapısı da yer alacak” dedi. 

Haber / Buse AKIN 
 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *