[ad_1]

 

Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, “Çerkezköy, ilçe vasfı ile artık bu hızlı büyümeyi kaldıramayacak durumdadır. Daha da gelişmesi, üretim üssü olarak ülkemizin parlayan yıldızı olan Çerkezköy, bu özelliğini her alana açabilmesi için de il vasfına kavuşmalıdır” dedi. 

Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin’in başkanlığında önceki gün yapılan toplantıya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Ogün Asıl, Yönetim Kurulu Üyeleri Ümit Süthan, Ufuk Mangır, Evren Kahraman, Meclis Üyeleri Turgay Kaya, Aydın Özrek, Ömer Karadeniz, Fikri Güzel ve Şaban Kardeş katıldı. 

“SINIRLAR YENİDEN ÇİZİLECEK” 

Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, toplantıda yaptığı konuşmada, “İl olmayı en çok hak eden ilçelerin başında Çerkezköy geliyor. İnanıyoruz ki Çerkezköy hak ettiğini alacak ve cazibe merkezi Çerkezköy’ümüzün sınırları yeniden çizilecek. 

Ülkemizdeki en hızlı büyüyen ilçelerden bir tanesi Çerkezköy. Özellikle sanayi alanında cazibe merkezi olan Çerkezköy, ilçe vasfı ile artık bu hızlı büyümeyi kaldıramayacak durumdadır. Daha da gelişmesi, üretim üssü olarak ülkemizin parlayan yıldızı olan Çerkezköy, bu özelliğini her alana açabilmesi için de il vasfına kavuşmalıdır” dedi. 

“RAPOR HAZIRLAYIP, GEREKLİ MERCİLERE SUNMALIYIZ” 

Çerkezköy’ün coğrafi konum, nüfus, il merkezine uzaklık, başta hızlı tren hattı olmak üzere lojistik anlamda da çeşitliği fazla olan bir ilçe olduğunu kaydeden Çetin, “Çerkezköy, gelişmeye devam ediyor. Bu gelişimin devam etmesi, ülkemize sağlanacak katma değerin artması adına Çerkezköy’ün il olması gerekmektedir. 

Kısa bir süre sonra sınırlarımız artık bu yükü göç taşıyamaz duruma gelecektir. Bölgemizdeki sorunların ivedilikle çözülmesi, hızlı karar alabilme yetkisinin olabilmesi de bölgemize ve ülkemize değer katacaktır. Burada gerçekleştireceğimiz çalışmaları, belirli bir plan dahilide hazırlayıp, gerekli mercilere sunmalıyız” dedi. 

Çetin’in konuşmasının ardından konu ile ilgili fikir alışverişinde bulunularak, görüşler paylaşıldı. Belirtilen öneriler ile ilgili olarak; ‘Çerkezköy neden il olmalı? İl olmasının faydaları neler olacaktır? İl olmazsa ne gibi tehlikelerle karşı karşıya kalacak? Sınırları içerisinde hangi ilçeler yer almalı? 

Sanayi gelişimine ve dolayısıyla ülkemize katkıları, bölgemizin son 20 yıldaki yaşadığı değişim’ ile ilgili raporlar hazırlanmasına, hazırlanan raporların belirlenen termin süresi içerisinde gerekli yerlere ulaştırılmasına karar verildi.

Haber / Buse AKIN 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *