[ad_1]

Edirne Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan belediye işçileri, Cumhuriyetin 100. Yılına özel bir çalışmaya imza attılar. Belediye çalışanları Dilaverbey Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Cumhuriyet Parkı’nda dökülen sonbahar yapraklarını bir araya getirdi.  Belediye çalışanları daha sonra topladıkları bu yapraklarla Cumhuriyetin 100. yılını simgeleyen 100 rakamını yazarak, altına da bayrağımızın sembolü ay ve yıldız görselini yaptılar.

“İLELEBET CUMHURİYET”

Çalışanları, “Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamaları için arkadaşlarımızla birlikte yaprakları toplayarak, ay ve yıldız yaptık. Tüm ülkemizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun” dedi. Belediye personeline böylesine güzel bir çalışmaya imza attıkları için teşekkür eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’de 7’den 70’e Cumhuriyet coşkusu yaşandığını söyledi. 

Gürkan, “Bir sonbaharı, bir ülkenin ilkbaharı yapan Ata’mıza minnetle. Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutluyor, bize bu toprakları vatan yapan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü ve Milli Mücadelenin tüm kahramanlarını saygı, minnet ve şükranla anıyoruz. İlelebet Cumhuriyet” dedi.

Haber / Ebru CÜNİ 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *