[ad_1]

Federasyon binasında dün saat 10.00’da düzenlenen kahvaltı programında konuşan Tekirdağ Samsun Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Bilal Acar, “Gece gündüz demeden çalışan, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan, ifade özgürlüğünü en doğru şekilde bizlere yansıtan, vatandaşın haber alma ve doğru bilgi edinme hakkına bin bir türlü emekle aracı olan basın mensuplarımız takdir edilesi bir mesleği icra etmektedirler” dedi.

“MUTLU VE GURURLUYUZ”

Acar, “Kamu yararını üstün tutarak doğru, tarafsız ve ilkeli bir şekilde, zorlu çalışma koşullarında dahi mesai kavramı gözetmeksizin gerçeğin peşinde olan, bizlere haberin en hızlı ve en doğru şekilde aktarılmasını sağlayan, meslek ahlakı ve ilkelerini gözeten basın mensupları ile bir arada olmaktan son derece mutlu ve gururluyuz” diye konuştu. 

“EN KRİTİK NOKTADA YER ALIYOR” 

 

Bilal Acar, “Federasyonumuzun kuruluş sürecinden bugüne kadar her etkinliğimiz ve faaliyetimiz de yanımızda olan, bize de haberlerinde yer veren sizlere ayrıca teşekkür etmek isteriz. Basın aynı zamanda yaşadığımız şehrin tanıtımında ve sivil toplumun amacına ulaşmasında da en kritik noktada yer almaktadır. 

Bu vesile ile sizlerin huzurunda tüm basın emekçilerinin 21 Ekim Dünya Gazeteciler gününü kutlarız. Bizleri kırmayıp bugün burada bu birlikteliği sağlamamıza katkıda bulunduğunuz için hepinize sonsuz şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu. 

Haber / İrem BANÇO 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *