[ad_1]

 

Ata, “Halkımızın tercihi ve seçimle işbaşına gelmiş muhtarlarımız, son derece önemli bir unvan taşımakta olup, aynı zamanda bir o kadar da ulvi bir görevi üstlenmektedirler” dedi. 

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, 19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında ilçe merkezinde düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende; Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata ve protokol üyeleri, çelenk sunma töreninin ardından öğle yemeğinde muhtarlarla bir araya gelerek, hediye takdiminde bulundu.

“ÇOK ÖNEMLİ BİR YERE SAHİPLER” 

Muhtarların yerel yönetimlerde çok önemli bir yere sahip olduklarını vurgulayan Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata; muhtarlarla birlikte hizmet etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek; çalışmaların muhtarlarla istişare ve koordinasyon içerisinde gerçekleştirildiğine dikkat çekti. 

Başkan Ata, “Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biridir. Halkımızın tercihi ve seçimle işbaşına gelmiş muhtarlarımız, son derece önemli bir unvan taşımakta olup, aynı zamanda bir o kadar da ulvi bir görevi üstlenmektedirler. 

Devletimizin vatandaşlarımıza ulaşmasında her zaman en ön saflarda olan muhtarlarımız, halkımızın kendi içlerinden biri olarak gördükleri, her türlü sorun, sıkıntı ve taleplerini rahatlıkla ilettikleri temsilcileridir’’ İfadelerini belirtti.

“MUHTARLARIMIZLA SÜREKLİ İSTİŞARE HALİNDEYİZ”

 

“Bizler Belediye çalışmalarımızda muhtarlarımız ile sürekli istişare halindeyiz” diyen Ata, “Onlardan gelen her türlü istek ve talebi değerlendiriyoruz. Toplumda çok önemli işlevleri olan ve yerel yönetimin temel taşlarından biri olan muhtarlarımıza hizmetlerinden ve gayretlerinden dolayı şükranlarımı sunarım. 

Bu vesileyle geçmişten bugüne öncelikle hayatlarını kaybetmiş muhtarlarımıza rahmet diliyorum.  Ayrıca şehrimize büyük emek ve katkıları olan ve bugün muhtarlık görevini yürüten tüm muhtarlarımızın bu anlamlı gününü kutluyor, hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Haber / İrem BANÇO

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *