[ad_1]

İtalya’nın Padova kentinde düzenlenen Down Sendromlular Avrupa Şampiyonası’nda 100 metre, uzun atlama ve gülle atmadan oluşan triatlonda (3’lü yarış) 2320 puanlık derecesiyle rekor kırarak altın madalya kazanan Tekirdağlı milli atlet Emirhan Akçakoca, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı makamında ziyaret etti.

“İSTİKLAL MARŞIMIZI TÜM AVRUPA’YA DİNLETTİ”

Başkan Albayrak, “Emirhan başarıları ile tüm Tekirdağlıları mutlu etti. Kendisi ile ne kadar gurur duysak az. Emirhan azim ve kararlılıkla nelerin başarılabileceğini herkese bir kez daha gösterdi. Down Sendromlular Avrupa Şampiyonası’nda kendisine ait rekoru geliştirerek Avrupa Şampiyonu oldu. 

İstiklal Marşımızı tüm Avrupa’ya dinletti ve hem ülkemizi hem de kentimizi yurt dışında en iyi şekilde temsil etti. Biz de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Emirhan’ı tebrik ederek başarısını ödüllendirmek istedik. Kendisini tebrik ediyor bundan sonraki spor hayatında başarılar diliyorum. Emirhan’dan yeni başarılar, yeni madalyalar bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“HER ŞEY PLANLADIĞIMIZ ŞEKİLDE OLDU”

 

Emirhan Akçakoca da “Çok güzel bir hazırlık dönemi geçirdik. İtalya’da her şey planladığımız şekilde oldu ve şampiyonluğu kazandım. Hedefim, önümüzdeki yıl mart ayında Antalya’da ev sahipliği yapacağımız dünya şampiyonasında yeni rekorlarla inşallah karşınıza çıkmak. Yeni başarılar için durmadan çalışmaya devam ediyorum. 

Destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi. Beş yıl önce atletizmle tanışan 17 yaşındaki Emirhan Akçakoca, kısa sürede kendisini geliştirip, ulusal yarışmalarda çok sayıda başarı elde etti. Emirhan Akçakoca, Türkiye şampiyonluklarının ardından Avrupa ve dünya şampiyonlukları da yaşayarak 20’si altın 27 madalya kazandı, 100 metre ile triatlonda dünya rekoru kırdı.

Haber / Baştuğ Alperen KARDEŞ 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *