[ad_1]

Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür’ün katılımıyla yapılan toplantıda, 2023-2024 eğitim öğretim yılında fakülte bünyesinde yürütülecek akademik çalışmalar görüşülerek, 2022-2023 eğitim öğretim yılında Fakülte bölümlerinde yapılmış olan proje, makale, dergi ve laboratuvar çalışmalarının yanı sıra öğrencilerle yapılmış olan akademik, kültürel, sportif ve teknik gezi çalışmaları ele alındı. 

SANAYİ GÖRÜŞMELERİ PLANLANDI

Ayrıca 2023-2024 eğitim – öğretim yılında Fakültenin Elektrik-Elektronik, İnşaat ve Makine bölümlerinde ilk defa İşyerinde Mesleki Eğitim Programı (İMEP)’e gönderilecek öğrenciler için sanayi görüşmeleri planlandı.

“HEPİMİZ BU ÇATI ALTINDA BİR AİLEYİZ”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erol Türkeş bir açılış konuşması yaptı. Fakülte hakkında genel bir bilgilendirmede bulunan Prof. Dr. Türkeş, “Kaliteli ve donanımlı öğrenciler yetiştirmek için hep birlikte mesai harcamaktayız. 

Hepimiz bu çatı altında bir aileyiz. Mezun ettiğimiz ve istihdam edilmesine katkı sunduğumuz öğrencilerimizin gururu ve mutluluğuyla Fakültemizi geliştirmeye devam ediyoruz” dedi. 

“GÜÇLÜ OLMAKTA HER ZAMAN FAYDA VAR”

 

Rektörümüz Prof. Dr. Bülent Şengörür ise konuşmasında yeni eğitim öğretim yılının hayırlı ve başarılı olması dileğinde bulunarak, “Çok çalışmamız gerekiyor. Biz, sizlere çalışmak için ortam hazırlamakla görevliyiz, sizler de çalışmakla yükümlüsünüz. Ne kadar çok çalışırsak o kadar çok güçleniriz ve imkanlarımız da o derecede artar. 

Güçlü olmakta her zaman fayda var. İnşallah ülke olarak da daha iyi bir duruma geliriz. Her geçen gün iş yapma kapasitemiz ve işgücümüz artıyor. Gıda ihtisas üniversitesi olarak bu alanda yeni kapasiteler geliştirdik. Gıda Mühendisliği Bölümümüz var. Bu Bölümümüz ihtisaslaşma alanında başarılı çalışmalar ortaya koyuyor. 

Bu çalışmalarımızı sürekli geliştirmeye çalışıyoruz ve ihtisaslaşma alanında çok daha iyi bir noktaya geleceğiz. İhtisaslaşma çalışmalarımız bununla sınırlı değil. Yazılım Mühendisliği Bölümümüzün içerisinde yer aldığı Gıda Arzı Güvenliği ve Dijitalleşme Merkezimiz de güzel çalışmalar yürütüyor” diye konuştu.     

TAVSİYELERDE BULUNDU 

Mühendislik Fakültesi’nin misyonun önemine vurgu yapan Prof. Dr. Şengörür, Üniversite ve Mühendislik Fakültesini sanayi ile bütünleştirecek olan İş yerinde Mesleki Eğitim konusunda başarılı olmak ve öğrencilerin bu uygulama eğitimlerinden en iyi şekilde istifade etmeleri noktasında yapılması gereken çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. 

Mühendislik Fakültesi’nin laboratuvar alt yapısı ve sahip olduğu atölyeleriyle üniversitenin en önemli fakültelerinden biri olduğunu dile getiren Şengörür, fakülte bünyesinde yürütülen mühendislik eğitiminin kaliteli ve sürdürülebilir olmasının önemine dikkati çekti. Proje yapmak isteyen akademisyenleri desteklediklerini belirten Şengörür, fakülte akademik pesoneline sürekli olarak kendilerini geliştirmeleri tavsiyesinde bulundu. 

Daha sonra Teşekkür Belgeleri takdim edildi. Mühendislik Fakültesi’nde Dekan Yardımcılığı görevi sonra eren Dr. Öğr. Üyesi Doğan Ünal ve Dr. Öğr. Üyesi Osman Yüksel’e Teşekkür Belgelerini Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür verdi. Doçent ünvanı alan Doç. Dr. Buket Aşkın ve Doç. Dr. İsmail Kılıç’a Teşekkür Belgelerini Fakülte Dekanı Prof. Dr. Erol Türkeş teslim etti.

TEŞEKKÜR BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ 

2022-2023 eğitim öğretim yılında gerçekleştirdikleri başarılı akademik çalışmalardan dolayı Doç. Dr. Sencer Süreyya Karabeyoğlu, Doç. Dr. Olcay Ekşi, Doç. Dr. Buket Aşkın, Doç. Dr. İsmail Kılıç, Dr. Öğr. Üyesi Erdinç Keskin ve Dr. Öğr. Üyesi Sena Esen Bayer Keskin’e belgelerini Fakülte Dekanı Prof. Dr. Erol Türkeş takdim etti. Arş. Gör. Paşa Yaman’a belgesini Makine Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Olcay Ekşi; Öğr. Gör. Dr. Taner Çarkıt’a belgesini Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Sena Esen Bayer Keskin; Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Utku Yılmaz’a belgesini İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Erdinç Keskin; Dr. Öğr. Üyesi Talha Burak Alakuş, Dr. Öğr. Üyesi Selçuk Yazar ve Dr. Öğr. Üyesi Doğan Ünal’a belgelerini Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Bora Aslan takdim etti.

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER PAYLAŞILDI 

Fakültede göreve yeni başlayan Arş. Gör. Batuhan Uslu ve Arş. Gör. Dr. Zafer Kanbir belgelerini Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sencer Süreyya Karabeyoğlu’nun elinden alırken Arş. Gör. Dr. Yakup Turgut ise belgesini Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ali Kandemir’in elinden aldı. 

Akademik Kurul Toplantısı, fakülte akademik personelinin görüş, öneri ve katkılarının alınması ile sona erdi.

Haber / Erdal AYDIN 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *