[ad_1]

Keşan Belediyesi’nden 6 adet palmiye ağacının taşınması ilgili yapılan açıklamada, vatandaşın talebi üzerine imar yolu olarak ayrılmış alanda kalan 6 adet palmiye ağacından 2’sinin Erikli Sahili’ndeki parseline, 4 adet palmiye ağacının ise Keşan’daki parseline taşındığı kaydedildi. 

Erikli Sahili’nde İmar planlarında istinaden gerçekleştirilen yol yapım çalışmaları kapsamında 2 metreden 10 metreye kadar birçok yapının yola tecavüzünün kaldırıldığı ifade edilen açıklamada “Çalışmalar kapsamında Yalı Caddesi üzerinde yol üzerine kalan ağaçların yeri değiştirilmiştir. Söz konusu çalışmada imar planlarında yol olarak gözüken alanda kalan 15 adet değil 6 adet palmiye ağacı bulunmaktadır. 

Söz konusu alanda 2 adet palmiye ağacı vatandaşın talebi üzerine kendi parsel hudutları içerisine alınmış, yine vatandaşın talebi üzerine 4 adet palmiye ağacı da vatandaşın Keşan’daki parseline ekilmiştir. Ağaçların yerini araç park yeri hazırlamak için değil, imar yolu üzerinde bulunduğu için yeri değiştirilmiştir. 

Belediyemiz Mücavir Alanı Erikli Sahilinde 2023/355070 İKN’li Erikli Caddesi Yalı Caddesi Yol Yapım İşi dahilinde Yalı Caddesi üzerinde bulunan, onaylı imar planlarında imar yolu olarak ayrılmış, umumun kullanımına mahsus, çeşitli yapısal unsurlar oluşturarak işgal edilen ve yer yer 10 metreye kadar çıkan işgaller belediyemiz ekiplerince kaldırılmıştır” denildi. 

Haber / Menşure KARDEŞ

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *