[ad_1]

 

Trafik akışının daha rahat ve kaliteli bir şekilde devam edebilmesi için asfalt yenileme çalışmalarına başlayan belediye, ilk olarak akıllı kavşak bölgesini asfaltlıyor. Bu kapsamda gece yarısı başlayan çalışmalar sabah saatlerine kadar sürdü. 
Asfalt çalışmasının yanı sıra, kaldırım ve sokak revizyonları da devam ediyor. Elektrik firmasının kazı işlemlerinin bitmesi üzerine, en yoğun güzergâh olan Namazgah Caddesi’ndeki yol ve kaldırım yenilemeleri tamamlanmaya başladı.

“YÜKSEK BİR TEMPODA ÇALIŞIYORUZ” 

Çocuk parkları ve oyun alanlarındaki bakım onarım işlemlerinin titizlikle hayata geçirildiğini, hava sıcaklarının halen mevsim normalleri üzerinde seyretmesi nedeniyle larvasit ve sivrisinek ilaçlamalarının da hız kesmeden devam ettiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, “Müdürlüklerimiz, kendi iş planlarının yanı sıra vatandaşlardan gelen talep, öneri ve eleştirileri de programlarına alarak, mesai saati gözetmeksizin gece gündüz saha çalışmalarını sürdürüyor. Şehir genelinde, Kırklarelililerin konforu ve ihtiyacı için yüksek bir tempoda çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“ŞEHRİMİZ BÜYÜYOR”

 

Başkan Kesimoğlu, “Gönlümüz her daim en iyisini, en kalitelisini ve en güzelini halkımıza sunmaktan yana. Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik koşullar, vatandaşlarımızı olduğu gibi kurumlarımızı da derinden etkiliyor. Tüm imkanlarımızı seferber ederek, Kırklareli’nin güncel ihtiyaçlarını gidermek için aralıksız çalışıyoruz. 

Şehrimiz büyüyor. Nüfus ve araç sayısı giderek artıyor. Bu artış her ne kadar bizim kontrolümüz dışında gerçekleşse de mevcut büyümenin altyapı ve üst yapı gelişimini, kontrollü bir şekilde sağlamaya gayret ediyoruz. 

Şehirdeki en küçük çocuğumuzdan, en yaşlı bireyimize, kadınlarımızdan, özel gereksinimli vatandaşlarımıza, kurum ve kuruluşların taleplerinden, STK’ların isteklerine, doğal yaşamın her unsuruna, belediye olarak sahip çıkıyor ve emin adımlarla planlarımızı hayata geçiriyoruz” dedi. 

“VATANDAŞLARIMIZA KULAK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ” 

 

Tüm birimlerin güzel bir sistem çerçevesinde, Kırklareli’nin rahatı için çalıştığını ifade eden Başkan Ata, “Akademik yılın başlaması ile birlikte, şehrimize gelen öğrencilerimizin ulaşım konusundaki taleplerini de karşılamak adına büyük çaba sarf ediyoruz. Tüm bu uygulamaların yanı sıra, etkinlik ve yeni faaliyet planlamalarımız da sürüyor. 

Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir organizasyon yapabilmek için haftalardır çalışıyoruz. Kırklareli, Cumhuriyet’in ikinci yüzyılına, Trakya’nın göz bebeği bir kent olarak girecek. Belediyemiz, Mutlu İnsanlar Kenti Kırklareli’nin mutluluğunu daha da artırmak için, çalışamaya, vatandaşlarımıza kulak vermeye devam edecek” şeklinde konuştu.

Haber / Baştuğ Alperen KARDEŞ 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *