[ad_1]

 

13 Ekim Cuma günü Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın ve Onur Konuğu Ayşe Kulin’in katılımıyla açılışı yapılan Edirne 9. Kitap Günleri, seçkin yayınevlerini ve yazarları ağırlıyor. Edirne 9. Kitap Günleri’ne minik öğrenciler de ilgi gösteriyor. 

ÖĞRENCİLERİN AKININA UĞRADI

 

Açıldığı günden beri yüzlerce ziyaretçiyi ağırlayan Edirne 9. Kitap Günleri, dördüncü gününde de öğrencilerin akınına uğradı. Edirne 9. Kitap Günleri 4. gününde Cumhuriyet İlkokulu, Filiz Okulları, Edirne Merkez Ticaret Borsası İlkokulu, Edirne Serhat İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Edirne Sosyal Bilimler Lisesi, Bahçeşehir Koleji, Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi, Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Edirne Merkez Süheyl Ünver Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Filiz Kurs Merkezi, Hacıilbey Mensucat Santral Ortaokulu, Edirne Selimiye İmam Hatip Ortaokulu, Edirne Lisesi,  Lala Şahinpaşa İlkokulu, Şahika Erkurt Anadolu Lisesi ve Hasan Sezai Anadolu İmam Hatip Lisesi eğitim gören öğrencileri ve öğretmenleri ağırladı.

“BU ŞEHRİN ÇOCUKLARI KİTAPLA BÜYÜYOR”

 

Edirne 9. Kitap Fuarı’nın yoğun bir ilgiyle devam ettiğini belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Kitapsız yaşamak, kör sağır dilsiz yaşamaktır’ sözünden yola çıkarak düzenlediğimiz Kitap Günleri ile bu şehrin çocukları kitapla büyüyor, kitapla büyümeye devam edecek. 

22 Ekim Pazar Günü’ne kadar devam edecek, Edirne 9. Kitap Günleri’ne tüm çocuklarımızı ve tüm hemşehrilerimi bekliyorum” dedi.

Haber / Buse AKIN

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *