[ad_1]

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, eşi Esra Gürkan ile stantları gezdi; yazarlarla sohbet etti, söyleşileri dinledi. Gürkan, “Kitap okuyan nesiller ile geleceği en iyi şekilde inşa edeceğimize inanıyoruz” dedi. 

Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı, bu hafta sonu Kitap Günleri’ne ev sahipliği yaptı. Edirneli Yazar Şevket Süreyya Aydemir anısına düzenlenen ve Onur Konuğu Ayşe Kulin’in olduğu Edirne 9. Kitap Günleri, bu hafta sonu yazarları ağırladı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Eşi Esra Gürkan ile stantları gezdi; yazarlarla sohbet etti, söyleşileri dinledi.

SÖYLEŞİLER DÜZENLENDİ

 

Edirne 9. Kitap Günleri kapsamında Prof. Dr. Osman İnci tarafından verilen “Beyin Göçü” söyleşişine ve Timur Soykan ile Murat Ağırel “100. Yılında Cumhuriyetimizin Demokrasi Karnesi” söyleşisine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, eşi Esra Gürkan ile birlikte katıldı. Yazarlara teşekkür eden Gürkan, hediyeler takdim etti.

“GELECEĞİ EN İYİ ŞEKİLDE İNŞA EDECEĞİMİZE İNANIYORUZ”

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kitap okuyan nesiller ile geleceği en iyi şekilde inşa edeceğimize inanıyoruz. Tek Adam’ kitabının yazarı, Atatürk Sevdalısı Edirneli Yazar Şevket Süreyya Aydemir anısına düzenlediğimiz Edirne 9. Kitap Günleri’miz çocuklarımızın ve halkımızın yoğun katılımıyla Atatürk Kültür Merkezi’mizde devam ediyor. 

Bu durumdan çok mutluyuz. Gururluyuz. Biz kitap okuyan nesiller ile geleceği en iyi şekilde inşa edeceğimize inanıyoruz. 22 Ekim tarihine kadar Atatürk Kültür Merkezi’mizde ziyaretçilerini ağırlayacak olan kitap günlerimizde 25 yayınevi ve 70’in üzerinde yazar, söyleşiler ve imza günleriyle halkımızla buluşuyor. Bu kültür şölenine tüm hemşehrilerimi bekliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Haber / Buse AKIN 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *