[ad_1]

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Edirne Uzunköprü Belediyesi’nin davetleri üzerine Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan Deprem Simülasyon TIR’ıyla öğrencilere ve vatandaşlara depremde karşılaşılabilecek olası riskler, deprem öncesi, anı ve sonrasında yapılması gereken davranışlar ve afet bilincini geliştirmek üzere eğitimler verildi.

VATANDAŞLAR İLGİ GÖSTERDİ

 

Ekim ayının ilk haftasında Türkiye Deprem Vakfı iş birliğiyle Antalya’da; ikinci haftasında ise Uzunköprü’de düzenlenen uygulamalı eğitim programlarına vatandaşlar ilgi gösterirken, Uzunköprü’deki deprem eğitimine Uzunköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Kurtar da katıldı.

“ÇALIŞMALARIMIZ BUNDAN SONRA DA DEVAM EDECEK” 

 

Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğunu kaydeden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Yurdumuzun büyük bir bölümü deprem riskiyle karşı karşıya. Olası depremlerde meydana gelebilecek kayıpları en aza indirmek için çalışmalar yürütüyoruz. Deprem Simülasyon TIR’ımız ile vatandaşlarımıza uygulamalı eğitimler veriyoruz. 

Tekirdağ ilimizin yanı sıra talepler doğrultusunda güzel ülkemizin diğer illerinde de eğitim programları düzenliyoruz. Halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamaya yönelik çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek” ifadelerini kullandı. 

Haber / Buse AKIN 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *