[ad_1]

 

Keşan TSO Meclis Divan Üyesi Sadık Gamsız, “Projemiz kapsamında ülkemizin her yerinden gelen toplam 126 öğretmenimize TOBB Proje Okulu Keşan MTAL’de eğitim verdik” dedi.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) 2022 Şubat ayında hayata geçirdiği ‘Trakya Metal ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Sektörel Yetkinlik Geliştirme Merkezi Projesi’ kapsamında faaliyetlerini sürdürüyor.

BAŞARI BELGELERİ VERİLDİ 

Keşan TSO geçtiğimiz günlerde proje faaliyetleri içerisinde yer alan 3. Metal, Kesim, Büküm ve Boyama Teknolojileri kursunu, TOBB Proje Okulu Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirdi. Düzenlenen kurs kapsamında Türkiye genelinde Metal Teknolojileri alanında görev yapan 15 öğretmene daha güncel makine ve ekipmanlarla TOBB Proje Okulu Keşan MTAL’de teorik ve uygulama eğitimleri vererek, başarılı olan öğretmenlere Keşan TSO tarafından başarı belgesi verildi.

“BİRÇOK FAALİYET GERÇEKLEŞTİRDİK” 

Metal, Kesim, Büküm ve Boyama Teknolojileri Kursu sonrasında açıklamalarda bulunan Keşan TSO Meclis Divan Üyesi Sadık Gamsız, “Keşan TSO olarak yürütmekte olduğumuz Trakya Metal ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Sektörel Yetkinlik Geliştirme Merkezi Projemiz ile birlikte birçok faaliyet, seminer ve toplantı gerçekleştirdik. 

Düzenlediğimiz bu çalışmalar ile birlikte bölgemizdeki mesleki eğitimin temelden gelişmesi adına ortaokul öğrencilerine Mesleki Eğitim Farkındalık Seminerleri yaparak lise tercihinde bulunacak öğrencilere ve ailelere bilgilendirmeler yaptık” dedi. 

“TEORİK VE UYGULAMALI OLARAK TAMAMLADIK” 

Bölge sanayisinde yer alan; metal, endüstriyel otomasyon, elektrik – elektronik ve makina alanlarını geliştirmek ve genişletmek adına Keşan, İpsala, Enez ilçelerindeki üyeler ve bölgedeki kamu kurumları ile birlikte Meslek Eğitim Proje Çalışma Kurulu Toplantıları düzenlediklerini kaydeden Gamsız, “Projemizin faaliyetleri içerisinde önemli bir yere sahip olan diğer bir faaliyetimiz ise; Metal ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Kurslarımızı TOBB Proje Okulumuz Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde devam ettiriyoruz. 

25 Eylül – 6 Ekim tarihleri arasında 3. Metal, Kesim, Büküm ve Boyama Teknolojileri Kursumuzu teorik ve uygulamalı olarak tamamladık. Türkiye genelinde metal teknolojileri alanında görev yapan öğretmenlerimiz ile birlikte okulumuza kazandırdığımız Fiber Lazer Kesim, Elektrostatik Toz Boya ve CNC Boru Bükme makinelerinde örnek çalışmalar yaptık” ifadelerini kullandı. 

“İŞ YERLERİNDEKİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİK” 

Kurs kapsamında bölgede metal alanında faaliyet gösteren Tuanna Metal, Teknomak ve Multigrain firmalarını ziyaret ederek iş yerlerinde uygulanan çalışmaları incelediklerini belirten Gamsız, “Ardından kursa katılım sağlayan 15 öğretmenimize başarılarını ölçmek ve değerlendirmek adına sınav düzenleyerek başarı sertifikası verdik. 

Projemiz kapsamında son yaptığımız kursumuz ile beraber ülkemizin her yerinden gelen toplam 126 öğretmenize TOBB Proje Okulu Keşan MTAL’de eğitim verdik. Odamız olarak her sektörde mesleki eğitimi geliştirmek için bu gibi faaliyetlerimizi ve projelerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Haber / İrem BANÇO 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *