[ad_1]

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, kış sezonu öncesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yılmaz İçöz Sahnesi’nde düzenlenen koordinasyon toplantısında, TEKULAŞ A.Ş. bünyesinde görev yapan otobüs şoförleriyle bir araya geldi.

Şehir içinde ve karayollarında alınacak tedbirler, trafikte uyulması gereken kurallar, toplu taşımada örnek uygulamalar ve davranışlar konularında bilgilendirmenin yapıldığı toplantıda konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, kış mevsiminde olumsuz hava koşullarının sebep olduğu istenmeyen durumların önüne geçmek amacıyla kış sezonu öncesinde şoförlerle bir araya gelerek bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirmek istediklerini belirtti. 

“ÖNCELİKLİ AMACIMIZ”

 

Halkın her koşulda güvenliğini sağlamanın öncelikli amaçları olduğunu vurgulayan Albayrak, “Otobüs şoförlerimiz trafik kurallarına uymalı, şehir içinde yayalara yol vermeli, hız sınırına uymalı ve diğer sürücülere de örnek olmalıdır. Kazaların azaltılması ancak taşımacılık sektöründeki kişi ve kurumların sorumluluklarını yerine getirmesi ve trafik birimlerinin de denetimleri ile mümkün olacaktır. 

Kazaları azaltmak, kazalarda yaşanan can ve mal kayıplarının önüne geçmek amacıyla TEKULAŞ A.Ş. bünyesinde görev yapan şoför arkadaşlarımızı bilgilendirmek için düzenlediğimiz bu toplantının faydalı olacağına inanıyor, kazasız günler diliyorum” dedi. Toplantıya Başkan Kadir Albayrak’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, Genel Sekreter Yardımcısı ve Ulaşım Daire Başkanı Erdin Eral, TEKULAŞ A.Ş. Genel Müdürü İlyas Küçükmidil ve TEKULAŞ A.Ş. bünyesinde görev yapan şoförler katıldı.

 

Haber / İrem BANÇO

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *