[ad_1]

 

Sağlık için bir araç olan spora ve fiziksel aktiviteye katılımı teşvik etmeyi ve aynı zamanda sporun etkileri konusunda farkındalığı artırmayı amaçlayan “No Fire” projesinin ilk ayağı, 19-22 Ekim 2023 tarihleri arasında Çorlu’da düzenlenecek.

Çorlu Belediyesi’nden etkinlikle ilgili yapılan açıklamada, “Türkiye’de “Hava”, Bulgaristan’da “Toprak” ve Portekiz’de “Su” elementlerinin etrafında toplandığı bir spor etkinliği olan Erasmus Plus No Fire Avrupa Spor Etkinliğinin Türkiye ayağı Çorlu’da basketbol, voleybol ve parkur sporu dallarında gerçekleştirilecek. 

Etkinliğin Bulgaristan ayağında break dans, street workout, tekvando, Portekiz ayağında ise yüzme, su topu ve adaptif yüzme dallarında yarışmalar düzenlenecek” denildi. 

ÇORLU’DAN 23 SPORCU KATILACAK

Çorlu’da 20-21 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek olan müsabaka ve yarışmalarda Türkiye adına Çorlu’dan 23, Bulgaristan ve Portekiz’den ise 26’şar kadın ve erkek sporcunun mücadele edeceği belirtilen açıklamada “İlk gün müsabakaları Rumeli Mahallesi’nde bulunan Çorlu Belediyesi Ziya Berhan Kılıç Spor Salonu’nda düzenlenecek. 

Saat 09.30’da başlayacak ve dönüşümlü olarak gerçekleştirilecek basketbol ve voleybol müsabakaları saat 17.00’de sona erecek. Etkinlik programı kapsamında hareketliliğe dikkat çekmek amacıyla Ziya Berhan Kılıç Spor Salonu’nda saat 13.30’da zumba etkinliği de gerçekleştirilecek. 

Ayrıca program kapsamında 19.00-21.00 saatleri arasında Hilton Garden Inn Otel Konferans Salonu’nda “Sürdürülebilir Spor ve Karbon Ayak İzinin Azaltılması” konulu bir konferans düzenlenecek. Programın ikinci gününde ise Esentepe Mahallesi Sancak Caddesi Emlak Konut Park Alanı’nda 08.30-09.00 saatleri arasında yoga ve nefes egzersizleri, 09.30-12.30 saatleri arasında ise parkur etkinlikleri gerçekleştirilecek” ifadelerine yer verildi.

ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENECEK

Müsabaka ve parkur etkinliklerinin ardından Hava Kalitesi İzleme İstasyonu ve Can Tekstil Organik Kontrollü Tarım Tesisi ziyaret edilerek incelemelerde bulunulacağı dile getirilen açıklamada “No Fire Avrupa Spor Etkinliği, Hilton Garden Inn Otel Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan ödül töreni ile sona erecek” denildi.

19-22 EKİM TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENECEK

Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Güner Çetin de, “Avrupa Spor Etkinliği olan Erasmus Plus No Fire, sağlık için bir araç olan spora ve fiziksel aktiviteye katılımı teşvik etmeyi ve aynı zamanda sporun etkileri konusunda farkındalığı artırmayı amaçlayarak küresel ısınmaya dikkat çekmek için her şeyi oluşturan dört element konseptini kullanıyor. 

Her proje ortağı, oynanacak fiziksel aktivitelerde yarışmalara ev sahipliği yaparak tek bir unsurun (hava, toprak, su) etrafında toplandığı bir spor etkinliği düzenleyecek. Dördüncü element (ateş) keşfedilemeyecek, böylece ateşin ısı anlamına geldiği mesajı vurgulanacak ve küresel ısınmaya dikkat çekecek. 

19-22 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinlik kapsamında Çorlu’muza gelerek mücadele edecek olan tüm ekiplere müsabakalarda başarılar diliyoruz. No Fire Avrupa Spor Etkinliğine tüm halkımız davetlidir” açıklamasını yaptı. 

Haber / Baştuğ Alperen  KARDEŞ

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *