[ad_1]

Vali Ekici, ‘Üniversitemize Hoş geldiniz’ başlığıyla paylaştığı mesajda, “Eğitimde başarı ölçütünün yalnızca akademik başarıdan ibaret olmadığını unutmayarak eğitiminizden kalan vakitte şehrimizin doğal, tarihi ve kültürel güzelliklerini keşfetmeyi ihmal etmeyiniz” ifadesini kullandı. 

Vali Birol Ekici, yayınladığı mesajda, “Geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimiz; Serhat Şehri, Kırk Şehitler Diyarı Kırklareli’ne hoş geldiniz” dedi. 

“ÇOK NET BİR GÖSTERGESİDİR”

 
Kırklareli Üniversitesi’nin, Rektör Prof. Dr. Sayın Bülent Şengörür’ün birikimi ve tecrübeleri ile akademik kadronun üstün niteliği sayesinde bugün ülkemizin yükselen değeri, Kırklareli’nin göz bebeği olduğunu kaydeden Vali Birol Ekici, “Geride bıraktığımız akademik yıllar içerisinde Rektörümüz; ulusal ve uluslararası başarılarla Kırklareli Üniversitesi’ni, çeşitli dallarda donanımlı akademik kadrosuyla bugün ülkemizin saygın ve ileri gelen üniversitelerinden biri haline getirmiştir. Ayrıca Kırklareli Üniversitesi’ni yurt dışından tercih eden öğrenci sayısı bu başarının çok net bir göstergesidir” ifadelerini kullandı. 

“EN İYİ ŞARTLARI OLUŞTURMANIN GAYRETİNDEYİZ” 

Gençlere tavsiyelerde de bulunan Vali Ekici, “Ülkemizin önde gelen üniversitelerinden biri olan Kırklareli Üniversitesi’ni tercih eden değerli gençlerimiz; ailelerinizin bizlere en değerli emaneti olan sizleri, evlerinizden uzakta devam edeceğiniz yükseköğrenim hayatınız boyunca üniversitemizde ve Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarında size sağlanacak imkânların yanı sıra Valiliğimiz ve tüm kamu kuruluşlarımızla birlikte güvenli, huzurlu ve iyi hizmet sunan bir şehirde yaşayabilmeniz için en iyi şartları oluşturmanın gayreti içerisindeyiz. 

Türkiye Yüzyılının mimarı, ülkemizin umudu, istikbalimizin parlayan yıldızı sevgili gençler, büyük bir gurur ve heyecanla başladığımız 2023-2024 akademik yılının üniversitemize, öğretim üyelerimize, öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyor, üniversitemizin tüm akademik ve idari personeli ile tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi. Vali Ekici, “Eğitimde başarı ölçütünün yalnızca akademik başarıdan ibaret olmadığını unutmayarak eğitiminizden kalan vakitte şehrimizin doğal, tarihi ve kültürel güzelliklerini keşfetmeyi ihmal etmeyiniz” ifadesini kullandı. 

Haber / Buse AKIN 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *