[ad_1]

 

Bu kapsamda, 2024 yılının ilk çeyreğinde Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülecek olan Gençlik Merkezi’nin aktif olarak faaliyete geçirilmesi planlanıyor. 

Avrupa Birliği Finansmanı ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen ve Konya’da gerçekleştirilen ‘Bugünün Gençleri Geleceğin Meslekleri’ proje çalıştayına Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden konu ile ilgili temsilciler katıldı. 

ÇÖZÜM ODAKLI OLMALARI HEDEFLENİYOR 

Çalıştayda detaylarına yer verilen proje ile geleceğin meslekleri olan; bilişim, robotik kodlama, e-dönüşüm, dijital pazarlama, sosyal inovasyon ve tasarım odaklı düşünme gibi tamamlayıcı alanlarda vatandaşların hayatını kolaylaştıran akıllı şehir çözümlerine katkı sağlamak üzere gençlerin gelecekteki becerilerinin çözüm odaklı olması ve teknoloji pazarına katma değerli ürünler yaratması hedefleniyor. 

HEDEF; 10-29 YAŞ ARASI KİTLE 

 

Bugünün Gençleri Geleceğin Meslekleri projesi kapsamında hayata geçirilecek olan Gençlik Merkezi’nin hedef kitlesi; istihdam edilme potansiyeli yüksek 20-29 yaş arası gençler ve dijital beceri geliştirmeye açık 10-19 yaş arası yetenekli ergenler olacak.

“BİLİM VE TEKNOLOJİ HER GEÇEN YIL İLERLİYOR”

‘Bugünün Gençleri Geleceğin Meslekleri Projesi’ ile ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Teknolojik yenilikleri yakından takip ediyor ve bu doğrultuda çalışmalar yürütüyoruz. Bilim ve teknoloji her geçen yıl ilerliyor. Buna bağlı olarak yeni meslekler ortaya çıkıyor. 

Biz de gençlerimizin yeni meslekler edinmesi için AB Projesi kapsamında çalışmalarımıza başladık. İnanıyorum ki, eğitimli ve nitelikli iş gücümüz sayesinde Tekirdağ daha da gelişecektir” ifadelerini kullandı. 

Haber / Buse AKIN  

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *