[ad_1]

İstanbul’un ardından ikinci görev yeri olarak Konya’ya giden Asiltürk, buradaki bisiklet kültürüne kısa sürede ayak uydurdu. Asiltürk, tayin olduğu Edirne’de de tutkuya dönüşen bu alışkanlığını sürdürüyor.

“BİSİKLET FESTİVALLERİNE KATILIYORUZ” 

Günlük yaşamında ulaşım aracı olarak bisikleti kullanan Asiltürk, Kur’an kursu öğreticisi eşi ve iki çocuğuyla da bisiklet turlarına ve gezilere katılıyor. Asiltürk ailesi, hem sağlıklı yaşam için pedal çeviriyor hem de çevreye örnek oluyor. Cami cemaatinden ve Kur’an kursuna gelenlerden bazıları da aileyle zaman zaman bisiklet turlarına çıkıyor. Üstün Asiltürk​​​​​​​, Konya’da başlayan bisiklete binme tutkusunun artarak devam ettiğini söyledi. 

Edirne’ye tayininin ardından kulüplerin bisiklet etkinliklerine de katıldığını anlatan Asiltürk, eşi ve çocuklarının da kendisine ayak uydurduğunu ifade etti. Ailecek Türkiye’de düzenlenen bisiklet festivallerine katıldıklarını dile getiren Asiltürk, şunları kaydetti: “Bisiklete binmeyi ailece seviyoruz çünkü bisiklet sağlıklı yaşamın bir parçası. 

Etrafımızdan bazı kişiler de bizim bu tutkumuzdan etkileniyorlar. Kocaeli’de düzenlenen festivalde 110 kilometre bisiklet sürdük. Yine bu yıl katıldığımız Yalova’daki festivalde 120 kilometre bisiklet sürdük, ardından Lüleburgaz’da düzenlenen festivalde 60 kilometre pedalladık” 

“BİSİKLET SÜRMEK AYRI BİR MUTLULUK VERİYOR”

 

Asiltürk’ün eşi Hüma Hatun Kur’an Kursu Öğreticisi Hilal Asiltürk de festivallere katılanların kendilerini tebrik ettiğini anlattı. Din görevlilerinin toplumun her alanında yer aldığını ifade eden Asiltürk, şöyle konuştu: “Din görevlileri toplumumuzda caminin içinde görülür hep, oysa ki ‘Biz de her yerdeyiz, biz de buradayız’ demek hem bizleri hem de bizleri gören vatandaşları çok mutlu ediyor. 

Bisiklet sürmek bizi mutlu ediyor. Rüzgarı ve güneşi hissedip, Rabb’imizin yarattığı güzellikleri görerek bisiklet sürmek ayrı bir mutluluk veriyor. Bunu ailecek yapmak da bizi çok mutlu ediyor. Bütün ailelere bisiklet sürmeyi öneririm” Akmercan İmam Hatip Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Ecrin Nisa Asiltürk de Kocaeli, Yalova, Kapadokya ve Edirne’deki etkinliklerde bisiklet turlarına katıldıklarını anlattı, okuldaki arkadaşlarını da etkinliklere katılmaya davet etti. İnönü İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencisi Eymen Talha Asiltürk de bisikleti, etkinliklerin yanı sıra okula ve camiye giderken de kullandığını kaydetti.

AA

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *