[ad_1]

Ziyaretleri kapsamında ilk olarak Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret eden Başkan Albayrak, ziyaretin son derece samimi bir ortamda geçtiğini, iş birliği ve dostluk bağlarını güçlendirdiğini belirtti. 

“VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın çok zorlu süreçlerden geçen bir şehri yeniden ayağa kaldırmak için canla başla çalıştığını ifade eden Başkan Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak, iş birliklerimiz üzerine değerlendirmeler yaptık. 

Asrın felaketi, 6 Şubat depremi ve sonrası ile ilgili geniş kapsamlı değerlendirmelerde bulunup, yaşamını yitiren vatandaşlarımız için tekrar başsağlığı dileklerimizi ilettik. Halkımıza en kaliteli hizmeti vermek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Sevgili Başkanımız Lütfü Savaş’a nazik misafirperverliği ve ilgisi için teşekkür ediyor, görevinde başarılar diliyorum” dedi. 

ORTAK İŞ BİRLİĞİ PROJELERİNİ GÖRÜŞTÜLER 

 

Akdeniz Bölgesi’ndeki ikinci ziyaretini Adana Büyükşehir Belediyesi’ne yapan Başkan Albayrak, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile makamında bir araya geldi. Başkan Albayrak, “Değerli dostum Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın misafiri olduk. 

Tekirdağ ve Adana Büyükşehir Belediyeleri olarak; ortak iş birliği projeleri ve gelecekte planladığımız çalışmalar üzerine istişarede bulunduk. Yenilikçi ve üretken hizmet anlayışıyla, çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz Sevgili Başkanıma konukseverliği ve ilgisi için çok teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı. 

“SON DERECE VERİMLİ GEÇTİ” 

Akdeniz Bölgesi’ndeki ilk gün temasları çerçevesinde son olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden Başkan Albayrak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile bir süre görüştü, sohbet ederek değerlendirmelerde bulundu. 

“Ziyaret son derece verimli geçti” diyen Başkan Albayrak, “Vatandaş odaklı bir anlayışla, dayanışma içerisinde şehrimize ve halkımıza hizmet vermenin gurur ve mutluluğunu paylaştığım çok kıymetli dostum Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile projelerimizi ve planladığımız iş birliği programlarını masaya yatırdık. 

Omuz omuza vererek, kentlerimiz ve vatandaşlarımız için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sevgili Başkanıma konukseverliği ve ilgisi için çok teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.   

SON DURAK ANTALYA OLDU 

 

Akdeniz Bölgesi’ndeki son ziyaretini Antalya’ya yapan Albayrak, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ile makamında bir araya geldi. Akdeniz Bölgesi’nin turizm cenneti Antalya’nın Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile bir araya gelerek, samimi bir görüşme yaptıklarını kaydeden Albayrak, “Antalya ve Tekirdağ için hayata geçireceğimiz ortak proje çalışmaları ve iş birliklerimiz ile ilgili değerlendirmelerde bulunduk. 

Kentlerimizi geliştirmek ve vatandaşlarımızı en iyi hizmeti verebilme adına hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Kıymetli başkanıma misafirperverliği, samimiyeti ve ilgisi için teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.  

 

“YOLLARA REVAN OLDUK”

Akdeniz Bölgesi’ndeki ziyaret ve temaslarının son derece verimli geçtiğini belirten Başkan Albayrak, “Sevdamız Tekirdağ için mesai mefhumunu ortadan kaldırdık ve yine yollara revan olduk. Tekirdağ’da önemli proje ve yatırımları hayata geçiriyoruz. 

Şeffaf belediyecilik ve birlikte yönetme anlayışımız çerçevesinde tüm paydaşlarımızla Tekirdağ’ı daha da ileriye taşıma adına her zaman diyalog içerisinde olmaya özen gösteriyoruz. Bugün de ülkemizin en güneyindeyiz. Akdeniz Bölgesi’nde bulunan büyükşehir belediyelerimizi ziyaret ederek, sevdamız Tekirdağ için temaslarda bulunduk. Hatay, Adana, Mersin ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlarımızı ziyaret ettik” dedi. 

“GELECEK YÖNELİK PROJELERİ MASAYA YATIRDIK” 

 

Ziyaretlerde kentler için planladıkları ortak çalışmaları ve iş birliği çerçevesinde geleceğe yönelik projeleri masaya yatırdıklarını kaydeden Başkan Albayrak, “Kentlerimizin genel durumunu gözden geçirip yerel yönetim çalışmalarıyla ilgili ortak fikirlerimizi istişare ettik. 

Tekirdağ’ın Kurucu Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tüm ekibimle birlikte, 9,5 yıl sonra bile ilk günkü heyecan, azim ve enerjimizle Tekirdağ için çalışmaya, her platformda Tekirdağ’ımızı en iyi şekilde temsil etmeye, en önemlisi bizleri bu göreve getiren halkımıza layık olabilmek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Haber / Buse AKIN 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *