[ad_1]

Geleceğin bilinçli yaya ve sürücülerin yetiştirilmesi amacıyla trafik eğitim parklarına önem verdiklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kapaklı’da yapımı devam eden Burak Süleyman Şahin Trafik Eğitim Parkı’nda son aşamaya gelindiğini ifade etti.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kapaklı Cumhuriyet Mahalles’nde 4 bin 300 metrekarelik alanda yapımı devam eden Burak Süleyman Şahin Trafik Eğitim Parkı’nda sona gelindi. 

HEM TEORİK HEM UYGULAMALI EĞİTİM VERİLECEK

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Son düzenlemelerinde tamamlanması ile birlikte hizmete açılacak olan Kapaklı Burak Süleyman Şahin Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda gerçekleştirilecek uygulamalarda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği okulların öğrencilerine yönelik olarak ilçe trafik jandarma ve ilçe emniyet trafik ekiplerince temel trafik konusunda hem teorik hem de akülü araçlar ile uygulamalı eğitimler verilecek” denildi. 

“GÜNLÜK HAYATIN HER ALANINDA ÖNEMLİ”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da trafiğin, günlük hayatın her alanında önemli bir yeri olduğunu ifade etti. Ulaşımın, insanların günlük hayatta kullandığı en önemli ihtiyaçlardan biri olduğunu kaydeden Albayrak, “Trafik kazalarının sebep olduğu can ve mal kayıplarının önüne geçilebilmesi için sürücülerimizin ve yayalarımızın bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Bunun yolu da iyi bir trafik eğitiminden geçmektedir” dedi. 

“ÇORLU’NUN ARDINDAN KAPAKLI’DA HAYATA GEÇİRİYORUZ”

 

Geleceğin bilinçli sürücüleri ve yayalarının yetiştirilebilmesi için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Çorlu’nun ardından Kapaklı’da da Trafik Eğitim Parkı projesini hayata geçirdiklerini söyleyen Albayrak, “Minyatür bir şehir görünümünde olan Kapaklı Burak Süleyman Şahin Trafik Eğitim Parkı’ndaki düzenlemelerde son aşamaya gelindi. 

En kısa sürede tüm düzenlemeleri tamamlayarak hizmete açmayı planlıyoruz. İnanıyoruz ki, burada eğitim alan öğrencilerimiz gelecekte bilinçli sürücü ve yayalar haline geleceklerdir” diye konuştu. 

Haber / İrem  BANÇO
 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *