[ad_1]

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Okul öncesi çocuklarımızı eğitim hayatına hazırlamak için güzel ve anlamlı bir program hazırladık” dedi. 

Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nde uygulanacak etkinlik programı, Ekim ayı içerisinde gerçekleştirilecek. 

8 HAFTALIK OLARAK HAZIRLANDI 

Alanında uzman eğitmenler tarafından uygulanacak olan program, anne-çocuk, baba-çocuk ve çocuk etkinlik grubu olmak üzere 3 ayrı şekilde yapılacak ve toplamda 4 ile 8 hafta sürecek. Çocuk etkinlikleri grubu, çocuğun gelişim alanlarını desteklemek amacıyla 36-48 ay ve 48-60 aylık çocukların katılabileceği 8 haftalık olarak hazırlanmış etkinlik programı şeklinde olacak. Kazandırılmak istenen beceriler bütünleştirilmiş etkinlikler şeklinde çocuklara sunulacak. 

ZİHİNSEL VE BEDENSEL GELİŞİMLERİ DESTEKLENECEK

Büyükşehir belediyesinden yapılan açıklamada, “Düzenlenecek programla, çocukların akademik becerilerini, hayal gücünü, sosyal uyum becerilerini, özgüven gelişimini, dil gelişimini, ince motor ve kaba motor becerilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. Çocuk etkinlikleri grubunda yer alan çocuklara yönelik Serbest Zaman Etkinliği, Türkçe-Dil Etkinliği, Müzik-Dans Etkinliği, Oyun ve Hareket Etkinliği, Drama Etkinliği, Sanat Etkinlikleri gibi programlarla, çocukların zihinsel ve bedensel gelişimleri desteklenmiş olacak. 

Ebeveyn – çocuk etkinlik grubu, anne–çocuk veya baba-çocuk şeklinde katılabilecekleri 4 haftalık etkinlik programıdır. 60-72 aylık çocukların katılabileceği Ebeveyn – Çocuk Etkinlik Grubunun amacı, planlanan etkinlikler aracılığıyla ebeveynleri ile çocukların arasındaki bağı güçlendirerek, pozitif iletişimini arttırarak gelişimlerinin desteklenmesidir” denildi. 

“BUGÜNÜN MİNİKLERİ, YARININ BÜYÜKLERİ OLACAK”

 

Etkinlik programına katılmak isteyen vatandaşların 0850 459 34 34 numaralı telefon üzerinden randevu oluşturarak kayıt yaptırabileceklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Bugünün minikleri, yarının büyükleri olacak. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. 

Okul öncesi çocuklarımızı eğitim hayatına hazırlamak için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, güzel ve anlamlı bir program hazırladık. Eğitime en çok bütçe ayıran belediyelerin başında geliyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak, eğitime destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Haber / Baştuğ Alperen KARDEŞ 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *